Midder genel başkanı Çağ'dan Bülent Arınç tepkisi...

Midder genel başkanı Serhat Çağ dan zehir zemberek açıklama

Midder genel başkanı Çağ'dan Bülent Arınç tepkisi...

Midder genel başkanı Serhat Çağ dan zehir zemberek açıklama

Midder genel başkanı Çağ'dan
Bülent Arınç tepkisi...
Editor: habereditoru
28 Mayıs 2019 - 03:41

Geçmişin İzi,Günün Sözü,Mevzunun Özü

Söze Sadık Kalabilmek..


2016 yılının başları..

Hendek,FETÖ/PDY operasyonları ve Güneydoğu sınırlarımızda Daeş tehlikesinin artarak yaşandığı,Ülke ve Millet olarak büyük sıkıntılar yaşadığımız O günler;

Eski Meclis Başkanımız ve Devletimizin bir çok önemli kademesinde görev alan Bülent Arınç Bey’in, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve Terör Örgütlerine yapılan operasyonları yöneten Hakim ve Savcılara yapmış olduğu eleştiriler ile Ülke Siyasetinin de gerildiği günlerdi..

Bülent Bey’in Cumhurbaşkanımıza karşı eski sevgi ve muhabbetlerinin olmadığını,Cumhurbaşkanımızın da kendilerine “O Zat “ diye hitap ederek Kendilerini samimi ve dürüst bulmadıklarını ifade ettiği günlerdi.

İkili arasında yaşanan bu kriz Ülke genelinde olduğu gibi Manisa ölçeğinde de Parti Tabanına,Kurumlara ve siyasilere yansımıştı.

O Dönemi çok iyi hatırlıyorum..

Bülent Bey için ağıza alınmayacak ne hakaretler,ne sözler sarf edilmişti..

Özellikle Manisa siyaseti Arınç’a linç kampanyası başlatmıştı.

Akabinde 15 Temmuz Hain Darbe Kalkışmasını yaşadık Millet olarak.

Bu Darbe girişimi planlanmasıyla,Şiddetiyle ve amacıyla diğerler darbelerden farklıydı.

15 TEMMUZ Türk siyasi Tarihinin en kanlı darbesi olarak tarihe geçti.

251 Canımızı Milletin İradesine ve Seçilmişlerine sahip çıkmak,Vesayete boyun eğmemek ve Demokrasimize vurulmak istenen prangalara engel olmak için feda ettik.. 

251 Şehidin yanı sıra yaralanan ve sağlığını kaybeden 2500’den fazla insanımız,gazimiz de vardı..

Vatandaşlarımız 15 Temmuz sonrası ikinci bir kalkışma ihtimaline karşı Cumhurbaşkanımızın talimatları ile neredeyse 1 ay boyunca sokaklarda ve meydanlarda Demokrasi nöbetleri tuttular.

Siyasi Gündem iyice kızışmış Hem siyasetçiler hem de halk tarafından yaşanan bu kalkışmanın faturası müsebbiplerine kesilmeye başlanılmıştı.

Toplum gergindi.

Beklenilmeyen bu hain saldırı sonrası Demokrasi Şehitlerimizin kanlarıyla kazanılan Demokrasi Zaferiyle Halkımız;

Fetö Terör Örgütünün tüm hücrelerine operasyonların yapılmasını ve Suçluların Adalet önüne çıkarılıp en ağır cezayla cezalandırılmasını istiyordu..

Bu Travma tazeliğini korurken Bülent Arınç Bey bir Video ile Mesaj yayınladılar.

Bu Mesajda Fetö Terör Örgütünün silahlı bir örgüt olacağını hiç düşünmediklerinden ve böyle bir ihanetin içerisinde bulunacaklarına zerre Misal ihtimal vermediklerinden,hata yaptıklarından ve pişmanlıklarından bahsettiler.

O dönem Bülent Bey’in Bu açıklamaları bırakın halkın ve teşkilatların yüreğine su serpmeyi kızgınlık ve Öfke derecelerini daha da arttırdı.

Şahsına karşı basında ve sosyal medyada bir çok hakaretvari sözler söylenildi,yazıldı ve çizildi..

Hatta bazıları o kadar ileriye gitmişlerdi ki Birçoğu O dönem Şahsım tarafından  

“ Haklı olarak kızıyorsunuz ama vefasızlık ve terbiyesizlik etmeyin.Bulunduğunuz bu konumlara gelmenizde en büyük payı olan birine karşı Bu hayadan ve edepten uzak sözleri kullanmayın “ denilerek uyarılmıştı. 

Oysa ki; bu uyarıları yapmam için benim Bülent Arınç ile siyaset yaptığım dönemlerde dahi bir yakınlığım ve hiçbir şekilde kişisel bir münasebetim olmamıştı.

Buna rağmen edep dışı yapılan bu saldırıları uygun bulmadığımı “Hataları ve Yanlışları da varsa bunun hesabını ilk Önce Ahirette Allah’a (C.C.) ve bu süreçte de  yetkili makamlara kendileri hesabını vereceğini “ uyarıda bulunduğum arkadaşlara her zaman ifade etmişimdir.

Hatta;

O sıkıntılı dönemde bir toplantı sırasında kendisiyle selamlaştığımız için biraz önce bahsettiğim söylemlerinden dolayı uyarıda bulunduğum bazı kişiler ve gruplar tarafından Arınçcı ve hatta Fetöcü bile ilan edilmiştim.


Yeni Kurmuş olduğumuz Derneğimiz de bu yalan ve iftiralardan dolayı olumsuz etkilenmişti.

Sıkıntılı günler yaşamıştık.

(O süreçte Derneğimizin yönetiminde birlikte görev aldığımız bazı arkadaşlarımız dahi

 “Ya Başkan bizim için Arınçcı diyorlar,fetönün kurduğu dernek diyorlar bak rahatsız oluyoruz demişlerdi. Gel gelelim O gün bu sözleri söyleyenlerin birçoğu bugün Bülent Arıncın yanında..”)

O gün yakınımdaki,yönetim kurulumuzda bulunan dostlarıma söylediğim bir sözü bugün burada sizlerle paylaşmak istiyorum..

“Siyaset bu! Gün gelir işler değişir! Bugün bu ağız dolusu hakarette bulunanlar ve bizlere de bu sözlerimizden dolayı iftira atanlar  yarın sular durulduğunda ve belki de kendilerine yeni bir görev verildiğinde fotoğraf karelerine girmek ve yanında yer almak için Birbirlerini ezerler,Merak etmeyin” demiştim.

Ve haklı çıkmak istemezdim ama öyle de oldu!

3 yıl önce Sosyal medya hesaplarından silinen fotoğraflar tekrar paylaşılmaya başlandı.Yeni Fotoğraflar için uzun kuyruklar...

Tebrikler,Takdirler,Teveccühlerin bini bir para..

3 yıl önce 3 kişinin olmadığı mevlüt programında bugün Cuma namazlarında görülmeyen bir kalabalık vardı.İftar yemeğine davet edilenler kendilerini şanslı addediyorlardı,Edilmeyenlerin ise başında kara bulutlar büyük bir ACABA ile..

Velhasıl şu dikkatimden kaçmadı.

Siyaseti etik değerler çerçevesinde yapan,Gerçek manada Halka hizmeti Hakka hizmet olarak gören,Doğruyu ve Hakikati söylemekten ve savunmaktan hiçbir zaman çekinmeyen,Görevleri süresince hiçkimseye dalkavukluk ve yalakalık yapmayan Dostlar dünde,bugünde çok rahatlardı..

Bunun dışında kalanlar ise, her gün yeni hesaplar peşinde koşmaktan geceleri uyku uyumuyorlardı..

O zaman;

Siyaseti sağlam bir duruşla,Ahlâkla ve erdemli bir şekilde yapanlara haklarını teslim edelim ve selam edelim.SELAM OLSUN!


Siyasette işi sadece alkış tutmak olan,Her dönemi kendi dönemi sayan,Her dönemde olmak için herşeyi mübah gören,Doğru sözün bırakın yanında durmayı, EMİR GELDİĞİNDE Vicdansızca, Sözün sahibini HAİN ilan ederek hakikatin karşısında duranlara da YAZIKLAR OLSUN!


Not: Yazılarımı ve paylaşımlarımı büyük bir heyecan ve arzuyla takip ettiğini ama malûm durumlardan dolayı Beğenemediklerini ve destek olamadıklarını söyleyen kardeşlerime,dostlarıma ve büyüklerimize de selam olsun.

Mühim olan Kalplerimizin Maddede değil Manâda buluşmasıdır.Dert etmeyiniz.Bugünlerde birgün mazide kalacaktır.Mühim olan Gökkubbe de Hoş Bir sedâ bırakmaktır.


Rabbim Sahurunuzu Bereketli,Gecenizi Hayırlı Eylesin..

Allah’a (C.C) emanet olun.

YORUMLAR

  • 1 Yorum